קורס מטלת כתיבה

קורס מטלת כתיבה

קורס מטלת כתיבה – קורס מקיף בחינם על כל מה שצריך לדעת בשביל להצליח בחיבור הפסיכומטרי.

הקורס מחולק לתת-שיעורים קצרים המסבירים את חלקי החיבור השונים וכיצד להצליח בהם בזמן הקצר שיש במבחן. השיעורים נכתבו ע"י מדריכי פסיכומטרי מיומנים תוך התבססות על דגשי המרכז הארצי לבחינות והערכה וניסיון עבר במה תלמידים ותלמידות מתקשים. בקמפוס הסברים מפורטים שנכתבו בעקבות שאלות אמתיות וקשיים של תלמידים לאורך השנים. אחרי מעבר הקורס תדעו מה המרכז הארצי מחפש וכיצד ניתן להשתפר במטלת הכתיבה הפסיכומטרית.

בחיבור הפסיכומטרי נתבקש לכתוב חיבור דעה על נושא היוצר מחלוקות וריבוי דעות בחברה הישראלית (בעד ונגד ניסויים בבע"ח, האם תלבושת אחידה עדיפה…).

החיבור נבדק ע"י שני בודקים שונים כאשר כל אחד מהם מדרג 1-6 במימד התוכן ומימד הלשון. אופן הבדיקה כולל דגשים מסויימים עליהם נעבור בחלק זה.

החיבור מהווה 25% מהפרק המילולי,כלומר, 10% מהציון הכללי – עד 60 נקודות מהציון!  לחיבור חשיבות עצומה בהגעה לציון היעד שיספיק לקבלה לאקדמיה.

פסקת הפתיחה היא החלק הראשון בחיבור הפסיכומטרי ולה תפקידים מאוד ברורים. על מנת למנוע התעכבות מיותרת בחלק זה חשוב לדעת מה מטרותיה.

במתן ציון לחיבור אנו מדורגים על פי איכות הנימוקים שלנו ואופן ביסוסים. עלינו לדעת כיצד לפתח את הטענות שלנו כראוי וכיצד לחשוב על נימוקים "מעניינים".

בכדי להצליח לסיים לכתוב את החיבור בפרק הזמן הנתון ,30 דקות, עלינו  לפצל את זמן העבודה בין החלקים השונים.

תשובות לשאלות  הנפוצות ביותר שיש לתלמידים על מטלת הכתיבה. דגשים על איך להשתפר בחיבור.

החלק האחרון בחיבור בו עלינו לחזור בקצרה על דעתנו ועל הנימוקים שהצגנו עד כה. נעבור על אופן כתיבתו והדגשים לגביו.

למטלת הכתיבה שלושה מבנים/שלדים נפוצים – על כל אחד מהניגשים "לאמץ" את המועדף עליו ולרשום לפיו.

קורס מטלת הכתיבה עובר על כלל הדגשים הנחוצים , אולם אין הוא תמיד מספיק לבדו היות והניגשים לא תמיד יכולים להצביע היכן טעו. לכן, אנו מציעים  שרות בדיקת חיבורי פסיכומטרי אונליין לכל המעוניינים.

מעבר על טעויות נפוצות בכתיבת החיבור הפסיכומטרי וכיצד ניתן להימנע מהן. שיפור בציון מטלת הכתיבה אפשרי רק ע"י מיגור הטעויות הללו.

כתיבת חיבור טיעון מחייבת שימוש נכון במילות קישור מגוונות בין החלקים השונים. בחלק זה רשימה מצומצמת של מילות קישור עדיפות לשימוש במבחן הפסיכומטרי.top
  מצוות הבודקים

הדר גנות - מדריך פסיכומטרי מנוסה עם מעל 5 שנות וותק 

והכשרה ספציפית לבדיקת מטלת הכתיבה. 

לחוות דעת של תלמידי עבר לחצו פה

                                                                                                                                                                                                                   כל הזכויות שמורות  © Checked